Cestovali sme aj cez víkend
Autor:
13.05.2019, Iveta Šodelová

Cestovali sme aj cez víkend

13.05.2019, Iveta Šodelová
Report z programu predsedu ZsFZ

Víkend patrí bezpochyby medzi naše najobľúbenejšie časti týždňa. Nielen pre voľno či oddych, ale najmä pre futbalových fajnšmekrov to znamená značnú porciu zápasov v súťažiach naprieč celým naším regiónom. Medzi fanúšikov svetového športu číslo jeden patrí aj predseda ZsFZ, s ktorým sme sa uplynulý víkend vybrali na duely III. a V. ligy, tie mali i charakter funkcionárskeho stretnutia.

V sobotu sme si nenechali ujsť šláger 25. kola III. ligy západ medzi Púchovom a Malženicami, ktorému sme sa venovali aj v predzápasovom preview. „Teší ma, že dôležitosť a význam zápasu podporil svojou návštevou aj predseda ZsFZ pán Gádoši, ktorý prijal moje pozvanie na tento duel,“ vysvetľuje dôvod návštevy predsedu manažér MŠK Púchov Marek Šimáček. Súboj štvrtého s tretím skončil napokon bezgólovou remízou. Snaha oboch strán zosadiť Belušu z čela tabuľky bola enormná, no po stretnutí vládla príjemná nálada medzi zástupcami klubov, čo podčiarkujú slová Mareka Šimáčka: „Aj napriek tomu, že stretnutie na hracej ploche prinieslo nejeden tvrdý súboj a hráči si na ihrisku nič nedarovali, všetko bolo v rámci fair play. O vzájomnom rešpekte medzi klubmi svedčí aj spoločné stretnutie zástupcov klubov po zápase, keď si v priateľskej atmosfére popriali do ďalšej časti sezóny športové šťastie.“ Nesúhlasiť nemohol ani predseda ZsFZ: „Videl som kultivovaný zápas medzi špičkovými mužstvami, ktoré sú právom na čele našej výstavnej súťaže. Šláger 25. kola ponúkol šance na oboch stranách a podľa môjho názoru bola remíza na mieste. Páčilo sa mi aj pozápasové posedenie prezidentov klubov pri káve.“

image
Autor: OFK Dynamo Malženice // Na púchovskom štadióne nepadol v sobotu žiadny gól

V nedeľu pokračoval program cestou do Radimova. Obec ležiaca v skalickom okrese s približne 600 obyvateľmi patrí v V. lige západ medzi vážnych ašpirantov na postup o stupienok vyššie. „Futbal v Radimove robia ľudia s čistou láskou a značným zanietením pre tento šport. Ak zoberieme do úvahy podmienky, v ktorých záhorský klub funguje, odvádzajú Radimovčania naozaj nadštandardnú prácu vo všetkých smeroch,“ nechal sa počuť v útrobách miestneho štadióna Ladislav Gádoši. Domáci v 21. kole porazili Moravský Svätý Ján jednoznačne 4:0, vďaka čomu sa Radimov udržal na prvom mieste o skóre pred konkurenčnými Gbelmi. „Bez povšimnutia nemôžem nechať ani solídny výkon domácich, ktorí prevýšili súpera a zaslúžene vyhrali,“ hodnotil výkon Radimova predseda ZsFZ.

image
Autor: TJ Radimov // Radimov vedie V. ligu západ, pričom má k dobru jeden zápas

„Sme poctení návštevou zo zväzu, ktorá mohla vidieť, v akých skromných pomeroch sa dá hrať pekný futbal pre divákov. Teší nás, že si našu prácu všimol predseda západného regiónu, a radi ho privítame aj nabudúce,“ uzavrel člen výkonného výboru klubu TJ Radimov Peter Biskupič. 

Prečítané: 374x