FK Marcelová sa po 30-tich rokoch vracia do IV. ligy
26.06.2018, Martina Radošovská

FK Marcelová sa po 30-tich rokoch vracia do IV. ligy

FK Marcelová bude ako víťaz V. ligy Východ od budúcej sezóny súčasťou IV. ligy. O úspešnej sezóne, nielen A-mužstva, a očakávaniach do vyššej súťaže sme sa porozprávali s predsedom klubu Robertom Vidermanom.

Aká pre vás bola sezóna? Dala by sa označiť za náročnú?

Určite bola aj náročná, hlavne jarná časť, pretože veľa mužstiev sa držalo poslednej slamky, čo sa týka záchrany, nielen boja o postup, takže aj z tohto dôvodu bola náročnejšia ako jesenná časť. Boli sme však dostatočne trpezliví, bolo potrebné ísť krok za krokom, hrať si svoju hru a nakoniec to prinieslo ovocie.

Kto zo súperov vás cez sezónu najviac potrápil?

Označil by som druhé Dvory nad Žitavou, ktoré boli zdatným súperom, aj z toho hľadiska, že sa držali pár bodov od nás až do konca sezóny. Navyše mali k dobru jesennú výhru (2:1), na jar sme s nimi remizovali (1:1). Napriek tomu sme si držali sedembodový náskok pomerne dlho, čo pre nás bolo na konci sezóny zlomové, pretože aj keď sa im podarilo stiahnuť ho len na dva body, bol to pre nás dostatočný náskok.

image

Pod úspešnú sezónu sa určite výrazne podpísal aj tréner Miroslav Zsidek. Budete v spolupráci pokračovať aj v nasledujúcom súťažnom ročníku?

Za každým úspechom treba hľadať aj trénera, jeho koncepciu, či štýl hry. Miroslav Zsidek preferoval počas sezóny útočný futbal, ale nie zas hrotovo útočný, i keď krajní obrancovia pomerne často útočili. S jeho prácou v mužstve sme spokojní a určite plánujeme pokračovať v spolupráci aj naďalej.

Budúcu sezónu vás čaká IV. liga. Máte o vyššej súťaži prehľad, alebo to pre vás bude veľká neznáma?

Naposledy sme IV. ligu hrali presne pred 30-timi rokmi a odvtedy sa toho veľmi veľa zmenilo, hlavne po kvalitatívnej stránke. Osobne vnímam, že rozdiel medzi V. a IV. ligou je podstatný, najmä čo sa týka kvality, takže je potrebné sa dobre pripraviť a z tohto hľadiska aj posilniť. Aj keď to momentálne vnímame tak, že sme zvíťazili a máme dobré mužstvo, ale vyššia súťaž pre nás naozaj bude veľkou neznámou a keď chceme zostať naladení na víťaznej vlne, bude potrebné sa posilniť.

Aj keď je zatiaľ predčasné hovoriť o cieľoch, kde by ste sa chceli vidieť o rok?

Skutočne je ešte predčasné hovoriť o cieľoch, aj keď na začiatok by sme sa chceli pohybovať v pokojných vodách. Čaká nás oťukávanie sa v prvých kolách, kde naozaj spoznáme kvalitu súťaže a mužstiev nielen z hornej časti tabuľky, ale aj tej dolnej. V prvom rade musíme zistiť na čom sme a potom budeme vedieť stanoviť ciele a nastaviť si latku.

image

Už ste okrajovo naznačili posilňovanie kádra, máte nejakú predstavu, prípadne ste už rozhodili siete pri získavaní posíl?

Áno, na posilách už pracujeme, ale je ťažké dopredu hovoriť o konkrétnych menách. Postupne sa to vykryštalizuje, keď sa naši hráči vyjadria, či majú záujem a chuť hrať u nás aj naďalej, alebo plánujú odísť. Samozrejme, kde sa vyhráva, tam je aj dobrá atmosféra okolo celého mužstva a zatiaľ takmer všetci naznačili, že by chceli pokračovať v mužstve aj budúcu sezónu.

Úspešnú sezónu malo aj B-mužstvo, ktoré skončilo v tesnom závese, len o skóre, na druhom mieste v VI. lige MEVA ObFZ Komárno. Ako vnímate tento úspech?

Ťažko sa k tomu vyjadriť, pretože sme zaostali o skóre. S prvou Pribetou sme mali rovnaký počet bodov, ale aj vyrovnané vzájomné zápasy, takže rozhodovalo skóre. Chalani to mali o vlások, bohužiaľ aj taký býva futbal a niekto musí skončiť druhý, i keď teraz to bolo pre nás trošku kyslé, pretože málo rozhodovalo o tom, kto bude majster.

Aká je prepojenosť medzi A-mužstvom a B-mužstvom?

Musím povedať, že spolupráca medzi A-mužstvom a B-mužstvom bola výborná. Káder A-mužstva je 21-členný a nemôžu vždy všetci hrať, takže niektorí hráči, aby boli stále v hre, tak nastupovali aj za B-mužstvo. Vzájomné prepojenie medzi mužstvami fungovalo veľmi dobre, čo ma teší.

image

Chceli by ste niekomu poďakovať za úspešnú sezónu?

Chcel by som hlavne poďakovať starostovi obce a obecnému zastupiteľstvu, pretože stáli počas celej sezóny za nami. Rovnako aj vedeniu mužstva, funkcionári veľmi dobre spolupracovali, poďakoval by som sa trénerom ako A-mužstva, tak aj B-mužstva, pretože dosiahli to, čo je málokde vídané a veľká vďaka patrí samotným hráčom, že sa postavili k svojim úlohám tak ako sa postavili. Počas celej sezóny bola priemerná návštevnosť tréningov okolo 80%, čiže z 21-členného kádra bolo na každom tréningu minimálne 17 hráčov.

Aktuálne prebiehajú MS vo futbale a postupne už spoznávame postupujúcich zo skupín. Máte svoj tip, alebo tím, ktorému by ste víťazstvo dopriali?

Ja nejakého veľkého favorita v národných tímoch nemám, ale tieto MS priniesli do tejto chvíle už veľmi veľa prekvapení na úkor favoritov. Je zaujímavé to sledovať, pretože kvalita na týchto MS je veľmi veľká. Trošku príjemne ma prekvapili Chorváti, nielen tým zápasom s Argentínou, že hladko vyhrali 3:0, ale aj prvý zápas pekne zvíťazili s Nigériou, čo bol pre nich nepríjemný súper. Rovnako však bolo prekvapujúcich viacero zápasov, pretože aj mužstvá považované za outsiderov uhrali doteraz pekné výsledky.

Zdroj fotografií: FK Marcelová

Prečítané: 748x