III. liga Západ: Veľké Ludince odštartovali boj o záchranu
05.04.2018, Martina Radošovská

III. liga Západ: Veľké Ludince odštartovali boj o záchranu

Jesenná časť nebola vo Veľkých Ludinciach práve ružová, aj preto budú na jar doháňať body, ktoré stratili. Cieľom je záchrana v III. lige.

Dobrý štart do jarnej časti

Veľké Ludince odohrali tri zápasy na súperových ihriskách, z toho dvakrát zvíťazili. Hneď v úvodnom kole ich preverila Dubnica, ktorá je favoritom súťaže. „V Dubnici sme chceli bodovať, aj keď sme vedeli, že to bude náročný zápas. Rešpektovali sme kvalitu súpera a objektívne musíme priznať, že Dubnica si vypracovala niekoľko veľmi dobrých príležitostí na to, aby získala tri body. Nakoniec však padol gól, pre mňa z pomerne jednoduchej situácie, kedy zaváhal aj náš brankár,“ hodnotí tréner Jozef Duhony.

Neskôr si Ludince priviezli tri body z Bánoviec nad Bebravou a v poslednom kole aj z Púchova. Išlo o bojovný zápas, v ktorom o víťazovi rozhodol jediný gól: „Hralo sa na ťažkom teréne, vedeli sme, že Púchov nevstúpil optimálne do jarnej časti, my sme zase potrebovali body kvôli záchrane, takže aj po psychickej stránke išlo o ťažký zápas. V prvom polčase Púchov nevyužil veľmi sľubné šance, rovnako sme ani my pred odchodom do kabín nevyužili individuálnu akciu na strelenie gólu. To sa nám podarilo tesne po výmene strán a tým, že sme zlepšili hru v obrannej fáze, nám tento gól stačil na zisk troch bodov,“ popísal Duhony.

Z hľadiska výsledkov je tréner s jarnou časťou spokojný, v samotnej hre však vidí ešte rezervy: „Čo sa týka herného prejavu, je ešte stále čo vylepšovať. Prišlo k nám cez zimnú prestávku veľa nových hráčov a je vidieť našu nezohratosť. Na tom pridával aj fakt, že terény boli dosť ťažké, nielen čo sa týka zápasov, ale borili sme sa s týmto problémom aj v tréningovom procese.“

image

Dôležité ciele, výrazné zmeny

„Nepripúšťame si myšlienku, že by sme zostúpili do IV. ligy a myslím, že to už naznačilo aj zimné prestupové obdobie,“ prezrádza ciele Duhony. Vo Veľkých Ludinciach výrazne obmenili káder, nielen príchodmi, ale aj odchodmi viacerých hráčov.

Do kádra prišiel brankár Michal Kolčár z Levíc, obranca Michal Podlucký z Komárna, stredopoliari Ondřej Čtvrtníček zo Skalice, Vít Valenta z českých Strání, Kevin Kele z Komárna, Martin Letko z Nových Zámkov, Csaba Kovács z Kalnej nad Hronom a útočníci Bence Mesáros z Rimavskej Soboty, Kojo Matič z Nových Zámkov. Pokračovať v iných mužstvách sa rozhodli Denis Vadkerti (Okoč – Sokolec), Filip Vígľaš (Branč), Roland Cingel (N. Zámky), Dávid Straňák (Imeľ), Sándor Kapa, Bálint Križan, Adam Hamdaoui (Šahy).

V súvislosti so zmenami očakávajú v mužstve nárast kvality herného prejavu: „Chalani sú jednak povzbudení víťazstvami a začína sa utužovať kolektív, čo je v kolektívnom športe veľmi dôležité. Rovnako budú v lepšom stave aj hracie plochy a môžeme už trénovať na hlavnom ihrisku, čo sme počas zimnej prestávky postrádali, aj keď vedenie klubu sa nám snažilo vytvoriť čo najlepšie podmienky. Absolvovali sme sústredenie, kde sme mali špičkové podmienky, cestovali sme na umelé trávniky do Komárna, alebo niekde v okolí,“ zhodnotil Duhony.

image

Mužstvo sa momentálne trápi aj s viacerými zraneniami. Po zápase s Dubnicou vypadol Patrik Krupánszki, k nemu sa v Bánovciach pridali Csaba Kovács a Tamás Tóth. Navyše sa na najbližšie kolo vykartoval aj hráč Marek Horniak.

To je na programe 8. apríla o 15:30 s Novými Zámkami, pričom pôjde o prvý domáci zápas Veľkých Ludiniec. Preto sa nemožno čudovať, že Ludince budú chcieť na domácej pôde získať body: „Pôjde o derby zápas na ťažkom teréne a očakávam podobný herný štýl ako v Púchove. Zápas bude určite o bojovnosti a túžbe po víťazstve. Možno to ani nebude extra kvalitný futbal, ale skôr si myslím, že rozhodne to, kto bude chcieť viac vyhrať a kto bude lepší v osobných súbojoch,“ zhodnotil šance Duhony.

Prečítané: 594x