IV. liga JV ZsFZ: Kalná nad Hronom má obrovskú silu v kolektíve
12.04.2018, Martina Radošovská

IV. liga JV ZsFZ: Kalná nad Hronom má obrovskú silu v kolektíve

Líder tabuľky je ukážkovým príkladom toho, že s dobrým kolektívom sa to dá dotiahnuť ďaleko. Navyše sa ako jedni z mála môžu pochváliť tým, že väčšinu mužstva tvoria domáci odchovanci.

Aj preto neboli pred jarnou časťou potrebné výrazné zmeny, z kádra odišli Lukas Kúdela (Starý Tekov), Štefan Jankove (Pozba), Csaba Kovács (V. Ludince), pribudli Milan Dobiaš z Čaty a náhradný brankár Michal Čardáš z B-mužstva. „Niektorí hráči odišli na hosťovanie, príchod bol len jeden na post, ktorý sme potrebovali posilniť. Káder má svoju kvalitu a neuvažovali sme o doplnení. Do prípravy sme zapojili okrem brankára z B-mužstva aj dvoch šikovných odchovancov z dorastu,“ rozrozprával sa tréner Peter Éhn.

„Do Kalnej som prišiel tesne pred sezónou a počas sezóny som chalanov spoznával po každej stránke. Hrajú spolu 2-3 roky a vždy sa umiestňovali na popredných priečkach. Z kolektívu je cítiť obrovskú silu, navyše väčšia polovica hráčov sú domáci odchovanci, takže futbal v Kalnej funguje na rodinnej báze.

image

Nadviazali na jesennú časť

Hneď v úvodných jarných kolách Kalná nadviazala na úspechy z jesene a bodovala naplno. „Prvé kolá len potvrdili, že kolektív v mužstve je silný a chalani sú odhodlaní hrať a bojovať za KFC. Zisk plusových bodov nás vyšvihol v tabuľke pravdy do mierneho trháku a domáci zápas s Imeľom do lepšieho postavenia pri možnej zhode bodov.“

Práve spomínaný súper sa stal zatiaľ jediným, kto dokázal prelomiť neporaziteľnosť Kalnej, aj preto bola jarná odveta s týmto súperom dôležitá: „V tomto zápase sa nám ukázalo, kde máme svoje silné stránky a kde máme ešte čo zlepšovať. Na zápas sme sa však pripravovali ako na každý iný. Veľa sme sa zamerali na zdokonaľovanie typických útočných herných kombinácii a štandardiek. Pred zápasmi sa venujeme aj mentálnej príprave, analýze súpera a kladieme dôraz aj na plnenie taktických pokynov,“ pokračuje Éhn.

V poslednom kole porazila Kalná s tesným výsledkom Kolárovo, keď v 54. minúte premenil pokutový kop kanonier Jozef Pánik. Ten so 16 gólmi vedie tabuľku najlepších strelcov súťaže a je výraznou tvárou mužstva. Nikomu neuniknú jeho strelecké schopnosti, ktoré ukazuje v každom kole, len za posledných 6 kôl nastrieľal súperom 9 gólov: „Jozef Pánik je ako víno, čím je starší, tým je lepší. Je to hráč, ktorý sa dá využiť na viacerých postoch,“ s úsmevom opisuje Éhn. No zároveň dodáva, že z mužstva nechce nikoho vyzdvihovať, pretože ho berie ako kolektív: „Aj takí hráči ako je Roman Chmelo, sa vedia so svojimi obrovskými skúsenosťami podriadiť kolektívu a idú im touto cestou príkladom.“

image

S úspechom rastie aj fanúšikovská základňa

Na domáci zápas s Imeľom prišlo do novotekovského areálu pozrieť 300 divákov, ktorí určite nebanovali. „Na domáce zápasy chodí podporiť chalanov čím ďalej, tým viac fanúšikov, divákov, ale aj ľudí, ktorí čakajú na naše chyby a neúspechy. Som rád, že si držíme neporaziteľnosť od 4. kola, kde sme naposledy prehrali v Imeli s tesným výsledkom 0:1. Jarný domáci zápas s Imeľom bol šlágrom kola a zaujal domácich fanúšikov, ale aj ľudí z blízkeho okolia,“ hodnotí stretnutie Éhn.

Kalná nad Hronom má na jar však trošku sťažené podmienky a to kvôli rekonštrukcii hlavnej hracej plochy, ktorú bolo potrebné zrenovovať. „Ihrisko bolo pri menších dažďoch podmočené a keď pršalo viac ako dva dni, tak sa na jednej polovici nedalo hrať. Po dohode poslancov obecného zastupiteľstva a starostu obce sa začala rekonštrukcia. Týmto by som im chcel poďakovať.“ Kalná svoje domáce zápasy hráva v Novom Tekove, kde im klub poskytol areál nielen na majstrovské zápasy, ale aj na tréningový proces. Hracia plocha by podľa plánov mala byť hotová do letnej prestávky, no všetko záleží aj od počasia.

image

O postupe zatiaľ nehovoria

V súvislosti s dosahovanými výsledkami a bodovým náskokom Kalnej, by sa dalo hovoriť o postupových ambíciách, no v mužstve majú omnoho skromnejšie ciele: „Chceme vyhrávať v každom domácom zápase a bodovať v každom zápase vonku, hrať útočný futbal, ktorý sa bude páčiť fanúšikom i kritikom, zlepšovať sa vo všetkých herných činnostiach a prilákať ešte väčší počet divákov."

„Tabuľkové postavenie je síce pekné na pohľad, kde dominujeme vo všetkých ukazovateľoch, no jarná časť je ešte dlhá a len samotné zápasy ukážu, kto sa ako posilnil a pripravil cez zimné obdobie a kto sa zo štvorice družstiev Kalná, Imeľ, Šurany, Vydrany s jarnou časťou lepšie vysporiada. Pevne veríme, že v tomto tempe budeme pokračovať a na konci mája sa môže rozprávať o postupe do III. ligy,“ dodal Éhn.

KFC Kalná nad Hronom privíta na novotekovskom štadióne MŠO Štúrovo v sobotu, 14. apríla 2018 o 15:30.

 

Zdroj fotografií: Facebook KFC Kalná nad Hronom, momentky zo zápasu Facebook FK Kolárovo/Gúta

 

Prečítané: 880x