IV. liga SZ ZsFZ: Jaslovské Bohunice posilnili a to nielen v hráčskych radoch
07.07.2018, Martina Radošovská

IV. liga SZ ZsFZ: Jaslovské Bohunice posilnili a to nielen v hráčskych radoch

Pre Športové kluby Blava sa nevyvíjala sezóna práve podľa predstáv, no nakoniec im patrilo konečné 8. miesto v tabuľke, ktoré sa nevzdialilo moc od stanovených cieľov pred sezónou. Podľa slov predsedu Mareka Juhásza sa chceli umiestniť do 7. miesta : „Je pravda, že sme skončili len o jedno miesto za našim stanoveným cieľom, no ešte mesiac a pol pred ukončením sezóny to nevyzeralo dobre. Prišlo k výmene trénera a začali sme sa bodovo šplhať hore a do posledného kola sme bojovali, aby sme na tom boli poľa možností čo najlepšie,“ popísal situáciu prezident klubu.

Po odchode trénera Patrika Marona, pre ktorého bol zápas s Hlohovcom v klube posledným, ho v trénerskej funkcii nahradil predseda klubu Marek Juhász. Ten trénerskú lavičku neopustí ani počas budúcej sezóny, no jeho realizačný tím sa rozrastie o Dechtičana Mareka Mašku, ktorého meno pre Jaslovské Bohunice nie je neznáme. V klube pôsobil niekoľko rokov ako hráč, od roku 2014 pracuje v klube s prípravkou. Marek Maška tak opustí post trénera v Dechticiach, no naďalej plánuje domácemu tímu vypomáhať ako hráč. V Jaslovských Bohuniciach bude v pozícii druhého trénera, respektíve asistenta trénera.

image

„Chcem sa zamerať na moju trénerskú činnosť, pretože by som bol rád dobrým a kvalitným trénerom, aj preto som sa rozhodol využiť túto šancu, ktorú vnímam ako dobrú príležitosť. V klube Jaslovských Bohuníc pôsobím už takmer 12 rokov, pre mňa je to ako môj druhý klub, preto bola aj moja voľba jasná. Ako tréner mládeže budem pôsobiť aj naďalej, rovnako vypomôžem ako hráč aj chalanom v Dechticiach, ktorí mi chcú vychádzať v ústrety aj po tréningovej stránke, tak aby som všetko stíhal,“ prezradil dôvody svojho rozhodnutia Marek Maška.

Z kádra Jaslovských Bohuníc zatiaľ ohlásili odchody iba Matej Meško, ktorý sa z obce odsťahoval a Michal Halmo, ktorý by mal od budúcej sezóny hrávať v Malženiciach. Zvyšok kádra zostáva po hromade, no pribudnú posily v podobe Petra Jakubičku zo Špačiniec, ktorý donedávna v klube Jaslovských Bohuníc pôsobil. Ďalej sú to Dávid Hlavatovič z Veľkých Kostolian, návrat ohlásil domáci hráč Lukáš Buchanec, či Roman Kadlečík, ktorý rovnako pre Jaslovské Bohunice nebude nováčikom, no jeho cesty viedli do B-mužstva Spartaka Trnava a neskôr súkromne do Ameriky. Najnovšou tvárou mužstva je Peter Kaniščák, ktorý dlhodobo pôsobil v susednom Rakúsku. Okrem spomínaných posíl však ešte nie sú vylúčené aj ďalšie mená. Mužstvo už počas týždňa zahájilo aj letnú prípravu a na programe majú aj prvý prípravný zápas, ktorý odohrajú v stredu, 11. 7. 2018 o 18:30 doma proti Pezinku.

Okrem získavania posíl z iných klubov si však Jaslovské Bohunice vychovávajú aj dorastencov, ktorí sa uplatňujú v A-mužstve: „V tejto sezóne pôsobili hráči ako Marián Prvý, Denis Balun, Vladimír Hrabovský, Pavol Rajnic, Patrik Nemček, Kristián Maron, Nicolas Habala, Lukáš Demovič, čiže osem hráčov, ktorí sa z dorasteneckej kategórie uplatnili u mužov. Títo chlapci si prešli mládežníckymi kategóriami, spĺňajú nejakú kvalitu a dostali príležitosť v A-mužstve,“ konkretizoval hráčov Marek Juhász.

image

Napriek tomu, že Športové kluby Blava 1928 sa umiestnili na 8. mieste, sezónu ukončili vo veľkom štýle. Posledné kolo sa nieslo v duchu osláv 90. výročia organizovaného športu v obci. Športový deň otváral zápasník MMA Attila Végh, ktorý odprezentoval jeho tréningovú jednotku, neskôr odohral zápas Spartak Trnava. Oceňovaní boli aj jubilanti, ktorí sa v posledných rokoch pričinili o organizovaný šport v obci. Pri oceneniach nechýbali ani predseda ZsFZ Ladislav Gádoši, ktorý aj s predsedom ObFZ Trnava Vladimírom Hrachom odovzdali pamätné plakety predsedovi klubu Marekovi Juhászovi a starostke obce Božene Krajčovičovej. Priestor dostali aj najmenšie blavíčatá, ktoré si zahrali medzi sebou a okrem toho mali možnosť vyprevádzať hráčov Spartaka Trnava na hraciu plochu. Športový deň vyvrcholil zápasom A-mužstva proti druhým Šimnovanom, no nechýbali ani atrakcie ako zoskok parašutistov priamo na ihrisko, či exhibičné zápasy v stolnom tenise.

A aké majú Jaslovské Bohunice ciele do budúcej sezóny? „Chceme hrať najmä pekný futbal pre divákov, aj keď nie vždy je to možné, pretože futbal je nevyspytateľný, ale určite sa chceme prezentovať atraktívnym futbalom a pohybovať sa na popredných priečkach tabuľky, ako sa patrí na meno nášho klubu,“ ukončil rozhovor Marek Juhász.

Prečítané: 1360x