IV. liga SZ ZsFZ: Nová sezóna priniesla do Bolerázu aj novú motiváciu
07.08.2018, Martina Radošovská

IV. liga SZ ZsFZ: Nová sezóna priniesla do Bolerázu aj novú motiváciu

Predchádzajúca sezóna bola pre Boleráz náročná a niekedy sa v mužstve ťažko hľadala motivácia. Postupne sa začali vynárať problémy, prišli zranenia, odchody hráčov a najlepšia nebola ani tréningová morálka. To všetko sa podpísalo aj na výsledkoch, ktoré mohli byť podľa trénera Juraja Královiča lepšie. Aj preto bolo potrebné stabilizovať káder a dotiahnuť potrebné posily, čo sa im cez letnú prestávku podarilo splniť.

S predchádzajúcou sezónou tréner Juraj Královič vyslovil nespokojnosť, no v mužstve za ňou zavreli dvere a v príprave sa plne sústredili na tú novú. Najdôležitejším krokom bolo vhodné doplnenie kádra. Do mužstva sa vrátili Michal Mikinič a Adam Kitta. Podarilo sa im dotiahnuť Matúša Loskota z Leopoldova a Marca Kollára z Lokomotívy Trnava, ktorý v poslednej sezóne obliekal dres trnavskej juniorky. Siahli aj po bývalom hráčovi Michalovi Komárikovi, ktorý prešiel Královičovými rukami už ako dorastenec. V poslednej sezóne pôsobil v Mokrom Háji. Z kádra odišli Martin Blaško do Hlohovca, Maroš Hutár na hosťovanie do Váhoviec a Filip Sivák zas do Špačiniec.

image

Hráčov sme typologicky poskladali veľmi vhodne a pokiaľ dokážeme preniesť "moju" predstavu o hernom prejave z tréningového procesu do zápasov, tak sa majú naši súperi i fanúšikovia na čo tešiť. Samozrejme, celé je to na dobrej ceste, no čaká nás veľa práce. S prípravou však môžem vysloviť spokojnosť. Aj keď nás nepreverili mužstvá zvučných mien, krok po kroku napredujeme. Nálada je výborná a rovnako je v mužstve aj zdravá konkurencia. V sezóne pôjdeme od zápasu k zápasu a verím že budeme bojovať o vrchné priečky tabuľky,“ opísal situáciu v mužstve Královič. V Bolerázi budú bojovať o miesto v prvej päťke tabuľky.

Najväčšou stratou pre mužstvo bolo už počas minulej sezóny zranenie kapitána Mackovčína, ktoré ho vyradilo z hry na dlhú dobu. Jeho absenciu pocítia ešte aj na jeseň. „Je to hráč, ktorý nás potiahol, keď sme to najmenej čakali, ten ktorý vymyslel finálnu prihrávku z ničoho, a takýchto pozitív by som mohol menovať veľa. Playmaker, ktorý nám bude chýbať minimálne do októbra.“ Aj keď je Pavol Mackovčín už po operácii, jeho návrat na trávnik nechcú urýchliť.

image

Pred začiatkom sezóny sa Boleráz stretol v rámci Slovnaft Cup-u s neďalekými Hornými Orešanmi. Okrem toho, že išlo o derby zápas, ktorý do Horných Orešian prilákal množstvo divákov, v hre bol aj atraktívny súper v ďalšom kole slovenského pohára, ktorým je Slovan Bratislava. Bolerázu však zápas vôbec nevyšiel a prekvapivo podľahol súperovi z V. ligy 2:1, pričom znižujúci gól strelil Boleráz až v 88. minúte. „Musím povedať, že z našej strany to bola katastrofa. Ak by sme hrali celý zápas tak, ako posledných 10 minút, výsledok by bol iný. Nevedeli sme sa dostať do tempa, akoby sme nehrali proti Horným Orešanom, ale rovno proti Slovanu Bratislava. Chalani zrejme nemali dostatočnú chuť postúpiť, pretože nám chýbala bojovnosť, nasadenie a zápal. Osobne som sa tešil na zápas so Slovanom, ale moje chcenie som nedokázal preniesť na všetkých,“ netajil svoju nespokojnosť s výkonom Krajčovič. Napriek tomu však dodal, že je tomuto stretnutiu rád, pretože s Hornými Orešanmi chceli odohrať prípravný zápas, no prípravu mali už plne obsadenú.

IV. liga SZ má od novej sezóny viacero nováčikov, pričom najznámejšie pre Boleráz sú postupujúce Trebatice. „Trebatice poznáme z boja o postup do IV. ligy. Väčšinou spolu odohráme aj stretnutie v prípravnom období. Funkcionársky máme vynikajúce vzťahy a na spoločnú konfrontáciu sa určite tešíme,“ zhodnotil nového rivala v súťaži Královič. O niečo menej známa bude pre Boleráz Lehota pod Vtáčnikom.

image

Do súťaže však pribudli aj mužstvá zostupujúce z III. ligy. Pôvodne išlo až o troch účastníkov, no po odhlásení „B“ mužstva Dunajskej Stredy, dostala Beluša opäť možnosť bojovať v III. lige. „Mužstvá, ktoré vypadli z III. ligy nie sú pre nás neznámou. So všetkými sme už v minulosti hrali a budeme zvedaví ako sa nám predstavia a s akými ambíciami budú bojovať.“ Možnosť vyskúšať si jedného z nich mal Boleráz hneď v prvom kole nového súťažného ročníka, v ktorom sa stretol s Bánovcami nad Bebravou. Boleráz viedol od 6. minúty gólom Bagiho, no vedenie si ustrážili len 10 minút, kedy sa zo štandardnej situácie presadil Rusnák – 1:1. Krátko na to dostal Boleráz opäť do vedenia presný Kollár, no keď v 56. minúte neminul Kmeťo, body sa delili – 2:2.

V najbližšom kole Boleráz privíta Domanižu. Zápas je na programe v nedeľu 12. augusta 2018 o 17:00.

Juraj Královič ukončil rozhovor slovami smerovanými fanúšikom, ale aj neprajníkom. „Chceme pokračovať v IV. lige, plány sú, no nič netreba zakríknuť ani prehnať. Ďakujem za podporu našich fanúšikov a ľudí ktorí sa bavia futbalom, aj keď zrejme neprajníkov je viac. Tým len odkážem, choďte sa pozrieť na futbal do nižších súťaží, a príďte do Bolerázu na IV. ligu, a ak sa čo i len trošku rozumiete futbalu, tak musíte vidieť rozdiel.“

Prečítané: 347x