Kto z koho?!
Autor:
Zdroj:
10.05.2019, Iveta Šodelová

Kto z koho?!

10.05.2019, Iveta Šodelová
Predzápasové preview MŠK Púchov – OFK Dynamo Malženice

Súboj o prvenstvo v najvyššej regionálnej súťaži sa na konci sezóny poriadne dramatizuje, dôkazom čoho je iba trojbodový rozdiel medzi prvými štyrmi mužstvami. O čosi múdrejší môžeme byť už po najbližšom víkende, pretože III. liga západ postaví v rámci 25. kola proti sebe štvrtý Púchov a tretie Malženice. Tento šláger bude o to pikantnejší, že oba celky majú na svojom konte rovnaký počet bodov. „Radi by sme Púchovu vrátili požičané z jesene, a preto musíme hrať oveľa odvážnejšie a dôraznejšie. Všetci v klube dúfame, že odvetný zápas bude mať iný priebeh,“ uvádza šéf Dynama Peter Macho na margo jesennej prehry s Púchovom 0:2 na domácom trávniku a vzápätí hovorí: „k súperovi ideme s jasným cieľom bodovať. Hoci rešpektujeme kvality súpera a vieme o profesionalite trénera Pagáča, veríme v silu a pripravenosť nášho mužstva.“ Naopak, partia okolo Eduarda Pagáča by chcela v domácom prostredí nadviazať na stretnutie zo začiatku októbra. „V Malženiciach sme zvíťazili 2:0 po veľmi dobrom a dominantnom výkone. Presne taký by sme chceli podať aj v sobotu. Dostávame málo gólov a na tom to chceme mať postavené, ale, samozrejme, budeme sa snažiť presadiť aj v útočnej fáze... Zápas všetci vnímame ako každý iný. Chceme zvíťaziť a hlavne spraviť všetko pre úspešný výsledok, pretože do konca súťaže ostáva ešte päť kôl a všetky súboje sú rovnako dôležité,“ prízvukuje  Pagáč.

image
Zdroj: fkbelusa.sk // Budú sa Púchovčania tešiť aj v odvete?

Púchovčania sa budú musieť v sobotu vyrovnať aj s prípadnou únavou, čaká ich totiž anglický týždeň. Manažér MŠK Marek Šimáček ale zásadnú zmenu v príprave na zápas nevidí: „Žiadne špeciálne prípravy sa nekonajú. Rešpektujeme Malženice, pretože sú dobrý súper a veríme, že sa v sobotu bude môcť pekná divácka návšteva pozrieť na zaujímavý útočný futbal.“ Rolu divákov si pre zmenu vyskúšali v týždni hráči Dynama. „Na toto stretnutie sme zvolili nami osvedčený a zaužívaný tréningový mikrocyklus. Zároveň ale musím priznať, že sme si boli spolu s hráčmi pozrieť Púchovčanov, ktorí sa v stredu predstavili v predohrávke 30. kola proti trnavskej juniorke na štadióne v Červeníku,“ informuje kormidelník Malženíc Vladimír Glonek.

image
Autor: Eleonóra Szombatová / Foto 4F
Zdroj: trnavskyhlas.sk // Malženice majú čo súperovi vracať, budú sa po zápase radovať hostia?

Dynamo malo v spomínanej predohrávke voľno a aj preto sa na prvé miesto opätovne dostala Beluša, ktorá vonku zdolala Veľké Ludince. „Pelotón momentálne vedie Beluša a Nitra B, pričom osobne si myslím, že vzhľadom na zostávajúce zápasy sa o víťazovi III. ligy rozhodne medzi Púchovom a nitrianskou rezervou. Nič to však nemení na skutočnosti, že chalani sa na tento duel veľmi tešia. Dúfam, že si siahnu na dno síl a, samozrejme, že nepôjdeme z Púchova naprázdno,“ dodáva prezident klubu OFK Dynamo Malženice Peter Macho. Špeciálnu motiváciu nebudú v sobotu potrebovať ani hráči Púchova, ktorí v prebiehajúcej sezóne taktiež viedli tabuľku najvyššej regionálnej súťaže. „Vieme, že sa sezóna dostala do rozhodujúcej fázy. Čelo tabuľky je mimoriadne vyrovnané, takže každý zápas je dôležitý, no žiadne špeciálne očakávania nemáme. Jednoducho ideme do každého zápasu so zámerom zvíťaziť a tak to bude aj v sobotu,“ uzatvára Manažér MŠK Púchov Marek Šimáček.


Vizitky súperov:

MŠK Púchov – 4. miesto (45 bodov)

23 zápasov – 12 víťazstiev – 9 remíz – 2 prehry

Skóre – 36:19

Najlepší strelci – Daniel Pilný, Jakub Michlík (obaja 7 gólov)

Kapitán mužstva Michal Riška pre ZsFZ: „Bolo veľmi dôležité, že sme mali voľný víkend. Viacerí hráči si doliečili drobné zranenia a po dlhšej rekonvalescencii sa k nám vrátil aj Feri Brezničan. Sme kompletní, pripravení a keďže chceme byť v každom zápase úspešní, matematika nám velí vyhrať, aby sme zostali na špici tabuľky.“


OFK Dynamo Malženice – 3. miesto (45 bodov)

23 zápasov – 15 víťazstiev – 0 remíz – 8 prehier

Skóre – 53:22 

Najlepší strelec – Pavol Orolín (14 gólov)

Kapitán mužstva Pavol Lulovič pre ZsFZ: „Veľmi ma mrzia v poradí už piate žlté karty zo zápasu proti Kalnej, kvôli ktorým nemôžeme spolu s Petrom Lančaričom pomôcť chalanom na trávniku. Ako kapitán ale cítim potrebu vycestovať na stretnutie do Púchova a podporovať spoluhráčov aspoň z tribúny. Pevne verím, že aj napriek tomu prinesieme domov od tabuľkového suseda body.“

Prečítané: 396x