10.06.1919, Iveta Šodelová

Rozhodovalo skóre

10.06.1919, Iveta Šodelová
Výber ZsFZ U14 na turnaji V4 strieborný
image
Autor: ZsFZ
Zdroj: ZsFZ

Uplynulý týždeň absolvovali naši chlapci turnaj V4, na ktorý nastupovali z pozície domáceho mužstva. Dunajskostredská MOL Football Academy privítala okrem spomínaných domácich futbalistov aj hráčov z Poľska, Maďarska a Česka. „Fantastický výber miesta, je to niečo neskutočné. Je tu vybudovaný komplex špičkových parametrov, ktorý u nás v Poľsku, žiaľ, nemáme,“ rozplýval sa nad dejiskom merania síl predseda futbalového regiónu Malopolska Zdzislaw Kapka. Práve jeho krajania sa radovali z celkového prvenstva na Žitnom ostrove, pretože mali priaznivejšie skóre než výber ZsFZ. Poliaci boli na rozdiel od domáceho celku produktívnejší a napriek tomu, že západokraj neokúsil v 4 stretnutiach trpkosť prehry, ostala zverencom Igora Kissa iba strieborná medaila. „Priamy duel s Poliakmi bol o tom, že sme mali zápas v nohách, a oni nie. V stretnutí sme dokonca viedli, ale potom sme súperovi darovali pokutový kop, ktorým nás potrestal. V závere sme dokonca mali ešte dve čisté príležitosti na strhnutie víťazstva na svoju stranu, no nepremenili sme ich. Rozišli sme sa remízou 1:1. Treba dodať, že v nasledujúcich dvoch stretnutiach pridali poľskí hráči 12 gólov, a tak zaslúžene vyhrali celý turnaj,“ obzrel sa za kľúčovými momentmi kormidelník výberu ZsFZ Igor Kiss. 

image
Tréner výberu ZsFZ U14 Igor Kiss burcoval svojich zverencov počas celého turnaja
Autor: ZsFZ
Zdroj: ZsFZ

„Teší nás prvenstvo, ale nie je pre nás dôležité. Sústredíme sa na to, aby našimi rukami prešlo čo najviac talentovaných mladých futbalistov, ktorí sa musia v kategórii do 14 rokov hrou baviť a nie sa sústrediť iba na výsledky,“ hodnotil účinkovanie na Slovensku Zdzislaw Kapka. 

image
Víťazná trofej putovala do rúk hráčov Malopolska (na fotografii zľava: Zdzislaw Kapka,kapitán Malopolska a Ladislav Gádoši)
Autor: ZsFZ
Zdroj: ZsFZ

Prvé dva celky mali zhodne 10 bodov, pričom ostatní účastníci podujatia V4 mali pre zmenu po 3 body. Na rad musela prísť až mini tabuľka, ktorá rozhodla o tom, že bronz bral výber Bratislavského futbalového zväzu. Predposlednú priečku obsadili Česi a poslednú Maďari. Konfrontácia štyroch krajín dopadla v Dunajskej Strede na výbornú, ale víťaz môže byť iba jeden a my sa už tešíme na budúcoročnú odvetu v Poľsku.

Prečítané: 220x