V. liga Juh ZsFZ: FC Nový Život suverénne vyhral súťaž, šancu na postup tentokrát využijú
19.06.2018, Martina Radošovská

V. liga Juh ZsFZ: FC Nový Život suverénne vyhral súťaž, šancu na postup tentokrát využijú

Na víťaznej vlne zostal počas sezóny naladený Nový Život, ktorý sa stal majstrom V. ligy Juh už druhýkrát za sebou. Súťaž ukončili so suverénnym 15-bodovým náskokom, v poslednom kole dali v zápase so Štvrtkom na Ostrove exhibičnú bodku za úspešnou sezónou.

U súpera z dna tabuľky síce po prvom polčase svietila na tabuli remíza 1:1, no po výmene strán držal Nový Život zápas vo svojich rukách. Po pekných góloch Mariča a Minárika ukončili svoje pôsobenie v V. lige. „Sezónu sa nedá zhodnotiť inak ako úspešne, nakoľko sme svoje prvenstvo potvrdili už pár kôl pred koncom, kedy bolo jasné, že sme postupujúcim mužstvom,“ začal predseda klubu Tibor Lelkes.

Nový Život mohol postúpiť už v predošlom ročníku, ambície však v klube narazili hneď na niekoľko dôvodov, kvôli ktorým sa rozhodli aj naďalej zotrvať v V. lige: „Nechceli sme postúpiť, pretože sme riešili cestovanie, ktoré je po finančnej aj časovej stránke náročnejšie, navyše v V. lige nás lákalo veľa derby stretnutí, preto padlo rozhodnutie, že hore nepôjdeme,“ uviedol dôvody prezident klubu. Teraz sa však pohľad na V. ligu v mužstve zmenil, vyššou súťažou sa chcú hlavne motivovať: „Pôjdeme hore, pretože musíme nájsť motiváciu. Dvakrát vyhrať tú istú súťaž po sebe a začať v nej do tretice nie je pre nás pútavé.“

Práve spomínané derby zápasy boli lákadlom pre mnohých fanúšikov, niekedy sa číslo návštevníkov vyšplhalo až na 400: „Ľudia v Novom Živote majú radi futbal, takže na domácich zápasoch býva vždy dosť divákov, o to väčšia je účasť, ak ide o susedské derby.“ Núdza o zaujímavé zápasy však nebude ani vo vyššej súťaži.

image

Napriek jednoznačnému víťazstvu, sa v súťaži našli aj mužstvá, s ktorými sa favorit na hracej ploche poriadne zapotil: „Potrápili nás najviac Janíky, nakoľko sme s nimi doma prehrali a u nich sme len remizovali. Poraziť sa nám nepodarilo ani druhé Veľké Blahovo, s ktorým sme v sezóne dvakrát remizovali 0:0. Okrem toho môžem povedať, že kvalitné mužstvo má aj Pata, u nich sme síce zvíťazili, no doma skončilo stretnutie remízou 2:2 a skutočne išlo o kvalitné výkony z oboch strán,“ ponúkol svoj názor na súperov Lelkes.

Vyššia súťaž nebude pre Nový Život veľkou neznámou, v roku 2009 mali možnosť okúsiť ju po prvýkrát, zotrvali v nej tri sezóny. „Nepôjdeme úplne do neznámeho, aj keď odvtedy sa veľa mužstiev pomenilo, no nejaký prehľad o IV. lige máme. Sú tam mužstvá, s ktorými sme už hrali, alebo dávnejšie pravidelne hrávali.“ Pod úspech mužstva sa podpísal aj tréner Marián Tibenský, ktorý bude v dobrej práci pokračovať aj budúcu sezónu.

image

Čo sa týka kádra, počas leta majú pár zmien v pláne, no nepôjde o žiadne výrazné obmeny: „Mužstvo nám zostáva pokope, až na pár výnimiek, no na ich miesto už máme vyhliadnutých nejakých hráčov,“ naznačil zmeny Lelkes, aj keď o konkrétnych menách zatiaľ hovoriť nechcel. Prezradil však, že pôjde o hráčov z vyšších súťaží.

Klub si vychováva svojich hráčov, no s touto variantou však momentálne nemôžu počítať: „Z dorastu nám nevychádza žiadny hráč, v družstve máme mladšie ročníky a skôr hráči do dorastu prídu. Keby nám však káder zostal bez výrazných zmien a podarí sa nám dotiahnuť už spomínané posily, viem si nás predstaviť niekde do šiesteho miesta,“ načrtol ciele do budúcej sezóny Lelkes.

 

Zdroj foto: FC Nový Život

Prečítané: 630x