14.02.2020, Marián Červenka

Vybavenie pre arbitrov je pripravené!

14.02.2020, Marián Červenka
AR odovzdá novú výstroj už tento víkend
image
Autor: Mária Bartošová
Zdroj: ZsFZ

Od augustovej voľby predsedu Asociácie rozhodcov (ďalej len AR) začali ľudia okolo Petra Szőllősyho neúnavne pracovať na nových dresoch. Arbitri pôsobiaci v súťažiach ZsFZ nemali vymenené vybavie takmer 8 rokov a aj preto bolo volanie po novej výstroji na mieste. Všetko to odštartovalo októbrovým stretnutím na pôde ZsFZ medzi zástupcami zväzu, AR a členmi firmy Futbalservis.

image
Podpis trojstrannej zmluvy medzi ZsFZ, AR a spoločnosťou Futbalservis, ktorá sa od októbra stala dodávateľom dresov
Autor: Marián Červenka
Zdroj: ZsFZ

O necelé dva mesiace sa v Nitre odohral ďaľší veľmi dôležitý míting, na ktorom figurovali okrem zástupcov zväzu, AR aj sponzori. Logá jednotlivých firiem sú vyobrazené na rôznych častiach dresov. Dohoda s partnermi mala logický zámer. „Aby chalani nemuseli platiť plnú sumu za vybavenie, chceli sme priviesť sponzorov, ktorí by za reklamu na dresoch vedeli ponúknuť finančnú pomoc. Myslím, že to vyšlo náramne a oblečenie vyzerá skvelo. Najviac ma teší, že je to takmer 200 setov, ktoré sa nám podarilo zaobstarať v prvom slede,“ neskrýval radosť predseda AR Peter Szőllősy.

image
Na konci roka predstavila AR partnerov. Sú nimi: Würth, spol. s r. o., QUALITY INVEST, a.s, Inter Cars Slovenská republika, s. r. o.
Autor: Marián Červenka
Zdroj: ZsFZ

Neubehli ani dva mesiace a už tento víkend (15.2. až 16.2.) prebehne v Nitre na zimnom doškolovacom seminári rozhodcov a delegátov odovzdanie presne 194 tašiek, ktoré čakajú na svojich majiteľov. „Samozrejme to nimi nekončí. Už nasledovný súťažný ročník musí AR vystrojiť aj postupujúcich chalanov z nižších súťaží. Chcel by som poďakovať všetkým partnerom za prístup. Som presvedčený, že bez ich pričinenia by sa nám to nepodarilo. Tiež nemôžem vynechať členov výkonného výboru. Ťahali sme za jeden koniec a výsledok sa dostavil! Verím tomu, že v tomto duchu bude naša spolupráca pokračovať aj nasledujúce roky, samozrejme v prospech rozhodcov západokraja, “ hovorí Peter Szőllősy.

image
Výstroj je už na mieste
Autor: Mária Bartošová
Zdroj: ZsFZ

„Špeciálne musím vyzdvihnúť spoluprácu s pani predsedníčkou Komisie rozhodcov Alenou Jančokovou Žáčikovou. Treba si uvedomiť, že je to vôbec po prvýkrát v histórii zväzu, kedy je asociácia orgán, ktorý vykonáva určité úlohy. Je prirodzené, že až kým sa to neustáli môže to niektorých arbitrov mýliť, a preto sa s problematikou dresov obracajú na ňu. Za jej pomoc chcem aj touto cestou poďakovať,“ uzavrel predseda AR.

Prečítané: 497x