ZSFZ - VEĽMI SMUTNÁ SPRÁVA, ODIŠIEL JOZEF HUSÁRIK

06.02.2019, Iveta Šodelová
ZSFZ - VEĽMI SMUTNÁ SPRÁVA, ODIŠIEL JOZEF HUSÁRIK

 

NITRA (ZsFZ) -  Počas bežkárskych pretekov v Oberammergau zomrel bývalý rozhodca neskôr rešpektovaný delegát v najvyššej súťaži Jozef Husárik. Mal 67 rokov.

Šport ho sprevádzal celý život. Futbal hral na nižšej úrovni, popri ňom sa venoval mnohým ďalším športovým odvetviam, bol skutočne všestranný.  Od roku 1980 vzal do úst píšťalku, postupoval do vyšších súťaží až po II. SNFL, vždy a všade dokázal uplatniť rozvahu, nadhľad a dokonalú znalosť pravidiel. Logicky sa po naplnení vekového limitu presunul do pozície delegáta. Patril k špičke tejto skupiny ľudí v slovenskom futbale.

Bol majiteľ firmy, ktorá distribuovala nápoje a potraviny. Svoj stály vzťah k športu prejavoval ako sponzor mnohých podujatí, oprieť sa o neho mohli organizátori nielen futbalových akcií od detských kategórií po old boys.

Dôležitý pre okolie bol jeho úsmev, ochota pomôcť, schopnosť vytvoriť pohodu.

Rodák z Čifár v športovej aktivite neustal ani keď mu na chrbte pribudol piaty, neskôr šiesty krížik. Zúčastňoval sa na pretekoch v bežeckom lyžovaní, cyklistike, triatlone, in-line korčuľovaní a ďalších vytrvalostných disciplínach. Žiaľ, svoje posledné preteky nedokončil. 

V sobotu 2. februára sa zúčastnil na pretekoch König Ludwig Lauf 2019 v Oberammergau, vybral si trať voľnou technikou na 21 km. Asi kilometer po štarte odpadol a nemeckým záchranárom sa už nepodarilo ho oživiť.

Bude chýbať nielen jeho dvom deťom a partnerke, ale všetkým, ktorí ho poznali. Odišiel skoro, nečakane a nenávratne.

Česť jeho pamiatke!

Posledná rozlúčka s Jožkom Husárikom sa uskutoční dnes 11.02.2019 na cintoríne v Nitrianskych Hrnačiarovciach o 14:00 hod.  

Prečítané: 461x